Antalya büyük bir şehir ve her geçen gün daha da büyüyor. Aynı zamanda önemli oranda nüfus hareketleri gözlemlenmektedir. Özellikle hem mevsimlik iş açısından çok hareketli olması hem turizm açısından yoğun olması nüfusta önemli bir sirkülasyona yol açmaktadır. Bununla birlikte inşaat sektörü de son derece canlı bir şehir. Bütün bunlara bakıldığında iki iş kolunun çok yoğun bir mesai yapabildiğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Birincisi Antalya Şehir içi nakliye işi diğeri de ikinci el eşya alım satım işi.

İnsan hareketinin yoğunluğu nedeniyle ev taşıma, eşya taşıma ve şehir içinde ev değiştirme sık sık yaşanmaktadır. Bu nedenle Antalya’da şehir içi nakliye işi yapanlar yoğun bir tempoda çalışmak durumundadır. Şehir içi nakliyat işinde insanlar güven ve ekonomik çalışma koşulları ararlar. Güvenli taşıma, taşırken eşyalara özen gösterme, insanlar karşı nazik ve saygılı olma, eşyaların kaybolmamasına azami dikkati gösterme gibi unsurlar büyük bir önem taşımaktadır.

Antalya’da şehir içi nakliye ya da ANtalya’da şehir içi nakilyat işi çoğu zaman antalya’da ikinci el eşya alanlarla birlikte yürür. İkinci el eşya alanlar ya da satanlar yanı sıra nakliye hizmeti de talep etmektedirler. Çoğu spotçu da zaten bu iki hizmeti birlikte sunarlar.

Antalya’da şehir içi nakliye hizmeti veren Şanlı Spot’un nakliyecisi Sayın Osman Demiral’ın nakliye işleri konusundaki görüşlerini sorduğumuzda bize şunları söyledi:

Antalya’da nakliye işinde bazen çok büyük bir yoğunluk olurken bazen de durgunluk oluyor. Özellikle sonbahar ve bahar aylarında çok hareketli. Ama antalya’da nakliyeciliğin belirli bir periyodu da yok. Bazen gün içinde 3-5 nakliye işi çıkabildiği gibi bazen de 3 gün boyunca tekiş çıkmayabiliyor. Antalya şehir içi nakliyecilerin en önemli sorunu güven. Bazı yanlışlar yapan nakliyeciler nedeniyle kimi zaman hepimize karşı güvensizlik görebiliyoruz. Önemli olan nakliye işini dürüstçe yapmak.

antalya_sehir_ici_nakliye